Iglaki na dobre rozgościły się w naszych ogrodach i nic w tym dziwnego – zachwycają swoją intensywną zielenią o każdej porze roku, są odporne na skrajne temperatury, a w centrach ogrodniczych można przebierać w niezliczonej ilości odmian. W zależności od potrzeb możesz wybrać albo niewielkie, karłowe formy krzewów iglastych, albo piękne i potężne drzewa iglaste, doskonałe do stworzenia własnego przydomowego lasu.
Do nasadzeń w przydomowych ogródkach doskonale nadają się średniej wielkości krzewy iglaste. Większość gatunków można swobodnie formować, tworzyć z nich żywopłoty i wszelkie inne, ciekawe kompozycje.
Zobacz wszystkie PODŁOŻA OGRODNICZE ZIELONA OAZA http://zielonaoaza.com.pl/ziemia-i-podloza/
Aby drzewa i krzewy iglaste były zdrowe, pięknie rosły i nie były podatne na choroby musisz zadbać o nie już na etapie sadzenia. Najważniejszy jest odpowiedni dobór podłoża – ziemia do iglaków musi mieć odpowiednią strukturę, poziom pH i skład.
Uniwersalne podłoże do iglaków
Dobrej jakości podłoże do iglaków cechuje starannie dobrany skład. Poszczególne komponenty, dobrane w odpowiednich proporcjach, pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój roślin iglastych, pozwalają na dobre ukorzenienie i puszczanie ładnych przyrostów.
Do sadzenia krzewów iglastych wybierz podłoże o odczynie pH mieszczącym się w przedziale 4,5 – 5,5. Optymalny skład podłoża do iglaków zawiera mieszankę torfu wysokiego, torfu niskiego, piasku, kory, perlitu, dolomitu i nawozów mineralnych. Tak dobrane komponenty sprawiają, że ziemia do iglaków ma odpowiednią przepuszczalność (dzięki temu woda i nawozy swobodnie docierają do układu korzennego rośliny).
Uniwersalne podłoże do iglaków zapewnia ładny wzrost roślin i pozwala na swobodny rozwój korzeni, przez co drzewa i krzewy mają odpowiednie wybarwienie, są odporniejsze na choroby i ładnie wyglądają o każdej porze roku.
Dowiedz się też JAKĄ ZIEMIĘ DO ROŚLIN DOMOWYCH WYBRAĆ http://zielonaoaza.com.pl/jaka-najlepsza-ziemia-do-kwiatow-doniczkowych/
Pamiętaj, aby przy zakupie iglaków zapytać sprzedawcę centrum ogrodniczego o wymagania wybranych gatunków i ich zapotrzebowania na składniki pokarmowe.